O stránce MAINSKÁ MÝVALÍ.INFO

Proč další stránka o kočkách?

Protože již delší dobu zde chybí “živý” seznam chovatelů, kteří chovají v Čechách a na Slovensku a který by byl snadno použitelný nebo i dohledatelný na internetu.

Tahle myšlenka na mn přišla na nejlepší facebookové skupině "Mainská mývalí kočka". Asi po “stopadesátém” vložení mého oblíbeného “copy/paste” návodu "Jak hledat koťátko" a kdy jsem zjistila, že stránky které dřív fungovaly jako výborný mainský portál nefungují. Facebook není tak přehledný, ani použitelný jako webové stránky. Takže jsem si říkala, že jako kovářova kobyla bych mohla nějaký ten seznam vytvořit.

No přeskočme půl roku od registrace domény a prvního náčrtu, kdy jsem opět odpovídala na dotaz začínajícího chovatele, kde sehnat krycího kocoura. V Čechách? Blbě. Když nevíme ani kdo chová, tak jak můžeme hledat spolupráci?

No tak mě to nakoplo …

Jak to funguje?

Pokud jste chovatel a chcete být v "Seznamu chovatelů" stačí vyplnit formulář "Registrace". Seznam není seznamem mých přátel, jak by se někdo mohl obávat. Je vítán KAŽDÝ chovatel, který nemá žádné kárné řízení pro vědomé šíření genetických a infekčních onemocnění, případně podobný průser na obzoru. Takový chovatelé se prosím raději nehlašte (však se známe, že?). Každý podle svého nejlepšího svědomí a vědomí je vítán, nehledě na to zda se známe nebo ne, zda se zdravíme na výstavách nebo ne. Cílem je ucelený seznam chovatelských stanic pro mazlíčkáře a pomoc začínajícím chovatelů se zorientovat v maiňáckém světě.

Vítána je také jakákoliv pomoc nebo nápad, co by se mohlo dále na stránky nebo od vyhledávání zařadit.

Kdo jsem?

Letos oslavím 10 let od pořízení prvního chovného kocoura a tak jako Alenka jsem zahučela do králičí nory rovnýma nohama. Přežila jsem první roky chovu, nějaké ty průsery a tak trochu vyhoření. Pak jsem se ani nevím jak, po letech stevardování na výstavách (už jsem vlastně řekla, že jsem také vystavovala několik let skoro každý víkend?), složila zkoušky na žáka posuzovatele kategorie 1 a 2, no a když jsem teď přežila svůj první rok jako HPCH kat.2 (ne, to není žádná nemoc, ale hlavní poradce chovu pro kategorii polodlouhosrstých), tak jsem si řekla, že se asi moc nudím a tak jsem dostala tento báječný nápad.

Krom koček jsem v profesním životě markeťák a tak trochu webař, takže jsem si trochu vychloubačně řekla “A kdo jiný?”.

Adéla Justová, 29. 9. 2017